קשירת צינורות הזרע – מתי וכיצד עושים זאת

כאשר עסקו בשיח הציבורי במניעת הריון, מאז ומתמיד, דיברו על החלק של האישה, מה היא יכולה וצריכה לעשות בשביל להימנע מלהיכנס להריון. בדרך כלל, החלק של הגבר בהקשר זה היה להשתמש באמצעי מניעה. אך הציפייה היתה שהאישה היא זו שצריכה לעבור פרוצדורות שונות, בפרט מסובכות, אם היא רוצה להימנע מלהיכנס להריון.

אך זה לא מדויק. ישנן פרוצדורות שהגבר יכול לעבור ולמנוע בכך אפשרות שהוא יכניס את האישה להריון. מדובר בפרוצדורות שנחשבות מאוד פשוטות ובטוחות, אשר ישנם לא מעט גברים שבוחרים לעבור, בין אם זה בשביל לאפשר להם לקיים יחסי מין מבלי לחשוש שהם יכניסו את האישה להריון, ובין אן זה מסיבות אחרות.

ניתוח קשירת צינורות הזרע הוא דוגמא טובה לכך. מדובר בניתוח כירורגי קצר ובטוח, שמספק יעילות אופטימאלית במטרה שלו, קרי מניעת הריון באופן קבוע. הניתוח חוסך מהאישה את הצורך להשתמש בחומרים ואמצעים שונים מצידה, ומעביר למעשה את האחריות למניעת ההיריון לגבר. היתרון של ניתוח זה, הוא מאפשר לגבר ליהנות משליטה מלאה על הנושא. כלומר, מאפשר לו לבצע יחסי מין, מבלי לחשוש שהאישה איתה הוא שוכב תיכנס להריון.

ניתוח קשירת צינורות הזרע הוא לא רק ניתוח פשוט, אשר מספר שעות אחרי שמסיימים אותו אפשר להשתחרר הביתה, אלא הוא גם ניתוח קל, עם החלמה מאוד פשוטה, והגבר לא צריך להתמודד עם השפעות בריאותיות או בתפקוד המיני שלו. זו אחת הסיבות מדוע הוא נחשב לניתוח מאוד מוצלח.

על מנת לעבור ניתוח זה, יש לפגוש אורולוג שמתמחה בתחום, לקבל ממנו הסבר מפורט על סוג הניתוח, כיצד הוא מתבצע בפועל, סיכונים, תופעות לוואי, תקופת החלמה וכל מה שצריך לדעת, הן על הניתוח והן על מה שקורה אחרי שעוברים אותו. הרופא גם יבחן האם אתם יכולים לעבור את הניתוח. אתם מצידכם, צריכים להחליט האם אתם באמת רוצים בכך.

מה זה ניתוח צינורות קשירת הזרע

ניתוח זה, אשר נקרא בעגה השפה המקצועית ניתוח וסקטומי, כולל חיתוך של צינור הזרע. בצורה כזו מונעים אפשרות שיישארו זרעים חיים במערכת הרביה של הגבר. יחד עם זאת חשוב להדגיש, ייתכן מאוד שבמשך מספר שבועות אחרי הניתוח, עדיין יישארו זרעים חיים, ולכן חשוב לבצע בדיקת זרע, על מנת לוודא שהם אינם חיים ואם כן, יש להישמר מפני קיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה.

ניתוח זה נחשב מאוד פופולארי במדינות שונות בעולם. בדרך כלל מבצעים אותו גברים אשר מעוניינים להימנע מלהיכנס נשים להריון, וכן זוגות אשר חוששים שהריון נוסף יסכן את האישה או שסיימו לתכנן את משפחתם והחליטו שהם אינם רוצים עוד ילדים. אחרי הניתוח, הם יוכלו להמשיך ליהנות מיחסי מין, ללא אמצעי מניעה, בהנאה רבה.

אהבתן את הכתבה? שתפו ברשתות החברתיות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print

כתבות נוספות

שאולי יעניינו אתכן