עגילים

עגילים זה עולם. יש בו אינספור אפשרויות. תלויים, צמודים, מתנדנדים, מזהב, מכסף, עם שילוב של אבני חן, עם יהלומים ואפילו עם חלקי עץ או פלסטיק.

העגיל הוא אחד התכשיטים הוותיקים הקיימים בעולם מזה מאות ואלפי שנים. העגילים עברו בעולם שלנו הרבה מאוד גלגולים כאשר הדבר בא לידי ביטוי הן בעיצובים של העגילים והן מבחינת החומרים מהם מייצרים את העגילים.

בשחר ההיסטוריה מקובל היה כי רק בקרב המעמדות הגבוהים עונדים את התכשיט יקר הערך. אך כמו בהרבה מאוד תחומים, גם כאן היו תהפוכות והעגילים נעלמו למשך זמן מה מהאופנה כאשר נשים כבודות התהדרו בתסרוקות גבוהות ומרשימות, קישוטי שיער רבי רושם וצווארונים גבוהים ומעומלנים מה שלא הותיר מקום לעגילים. בחלוף התקופה הזו כאשר האופנה שינתה את פניה שבו אלינו העגילים ובגדול. אפשר לומר כי מתחילת המאה ה – 17 החלו העגילים לככב ממש כפריט אופנתי לכל דבר ועניין. מאז ועד היום נשארו העגילים במקום מכובד מאוד ונראה כי מדובר בתכשיט שיש לו הכי הרבה ביקוש.

מה מרכיב את העגיל?

אז כאמור יש חומרים רבים מהם מייצרים כיום עגילים. יש את הזהב ויש את הכסף, יש את אבני החן ויש את הזכוכית. מנגד יש גם את החומרים הזולים והחיקויים הפשוטים ביותר.

ממש כמו בעבר, כך גם היום יש מי שמשקיע בעגילים ורואה בהם פריט יוקרה ויש מי שפחות שם דגש על היוקרה ועל החומרים מהם מורכבים העגילים. ברור שככל שרמת היכולת של האנשים גבוהה יותר הרי שהם ירשו לעצמם לרכוש עגילים יקרים יותר.

מלבד היכולת הכלכלית שמשפיעה על הבחירה בסוג העגיל, ישנה משמעות רבה גם לרגישות ולסיבולת של הגוף בענידה של תכשיט שאינו מקורי. הדבר נכון בעיקר בעגילים אותם עונדים בתנוך האוזן. יש נשים וילדות רבות הסובלות מרגישות גבוהה במיוחד ברגע שמחוררים את התנוך ומחדירים בו עגיל מחומר שאינו מקורי וטהור, נוצרת רגישות המובילה לפצעים, למוגלה ולסבל שעשוי להגיע עד לזיהומים שיצריכו נטילת אנטיביוטיקה. כך שברור שהבחירה בעגיל לא יכולה להיעשות רק מתוך התחשבות ביכולת הכלכלית. ככל שהאדם יהיה רגיש יותר הרי שהוא יצטרך להקפיד על בחירה בעגיל איכותי מחומרים שלא יגרמו לתופעות אלרגניות שונות.

איפה קונים עגילים?

בכל מה שקשור לקנייה של תכשיטים, ממש כמו משקפי ראיה נשים חשוב תמיד לשים לב כי פונים אל חנות מוכרת ובעלת שם וכזו שיכולה להבטיח כי היא אכן תמכור מוצר איכותי, מוצר אמין ומוצר בטוח בכל מאת האחוזים. תמיד העדיפו לרוכש תכשיטים במקום מוכר. זה אומר חנות שיש לה שם טוב ומוניטין בשוק התכשיטים. חנות כזו תשמור תמיד על שמה הטוב ולא תנסה למכור לכם מוצרים שאינם אמינים. כך תוכלו להיות רגועים כי אכן קניתם מוצר ערכי ששווה את המחיר ששילמתם עליו.

אהבתן את הכתבה? שתפו ברשתות החברתיות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print

כתבות נוספות

שאולי יעניינו אתכן