לגדל כלב זו זכות

לגדל כלב זה אחד התענוגות הכי גדולים. כל מי שמגדל כלב מכיר את התחושה הזאת, של לחזור הביתה ולדעת שהחבר הכי טוב שלכם מחכה לכם שם עם 100 אחוז אהבה ומסירות נפש. לגידול כלבים יש יתרונות רבים – קודם כל, הם מהווים עבורנו חברי אמת ששותפים איתנו לאורך כל הדרך. שנית, מחקרים רבים מוכיחים שגידול כלב תורם לבריאות הלב. אנחנו לא מדענים גדולים אבל אנחנו יכולים לנחש שזה תורם לבריאות הלב בגלל שהאהבה הנוצרת בין הבעלים לכלב היא כל כך גדולה, שאין ספק שהיא מחזקת את הלב.

איך בוחרים כלב?

גולדן רטריבר
גולדן רטריבר

למעשה, הדרך הכי טובה לבחור כלב, היא פשוט ללכת למקום שבו מאמצים כלבים, ולבחור את הכלב שאיתו אתם הכי מתחברים. לפעמים יש שיקולים שונים שמשפיעים על בחירת הכלב, כמו למשל גודל הבית, שזהו פקטור שבגללו אנשים רבים מעוניינים לבחור כלבים קטנים, על מנת שלא יהיה צפוף מדיי בדירה. עוד פקטור שחשוב לאנשים מסוימים הוא פרוות הכלב. יש אנשים שמפריע להם נשירת השיער של הכלב ולכן הם בוחרים כלבים עם פרווה יחסית צפופה, כמו למשל כלב ביגל. אם למשל יבחרו גולדן רטריבר, אז השערות בבית יהיו הרבה יותר משמעותיות מאחר ולגולדן רטריוור פרווה ארוכה והוא משיר יותר מאשר בייגל.

לכן, חשוב לבחור את הכלב שמתאים לצרכים שלכם ולסביבה הביתית שלכם. אבל שוב, אין פה חוקים, ולמשל בתל אביב תמצאו לא מעט אנשים מגדלים 2-3 כלבים ענקיים בתוך דירה קטנה, והם עושים זאת בשמחה רבה ובששון.

גולדן רטריבר וביגל

אם כי לגזע יש פחות חשיבות בעינינו בבחירת הכלב, ישנם כמה גזעים שאנחנו אישית מאוד אוהבים. הראשון הוא הגולדן רטריבר שהוא כלב מאוד ספורטיבי, עליז, פעיל, ויפייפה. גולדנים מתאימים לאנשים שאוהבים כלב עם הרבה נוכחות, כלב אדיב עם נשמה גדולה מאוד. גולדנים צריכים שיטפלו בהם, יסרקו אותם, ויקחו אותם לטיולים ארוכים, מכיוון שהם מאוד אוהבים להוציא אנרגיה. עם זאת, הם גם יגדלו בדירה קטנה בצורה נינוחה כי בסופו של דבר מה שהכי חשוב להם זה הנוכחות החמה והדואגת של הבעלים שלהם.

הכלב השני שאנחנו מאוד אוהבים הוא הביגל. ביגלים הם קטנים יותר מגולדנים ולכן מתאימים מאוד לדירות. מדובר בכלבים שמקורם באנגליה, והם מאוד חכמים, חמים ונוחים לגידול. כאמור, בגלל גודלו היחסית קטן, הביגל הוא נוח מאוד לגידול בדירות קטנות ואנחנו בטוחים שהוא יהיה החבר הכי טוב שלכם מרגע שתאמצו אותו ותדאגו לו.

ביגל
ביגל
אהבתן את הכתבה? שתפו ברשתות החברתיות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print

כתבות נוספות

שאולי יעניינו אתכן