רמקולים שקועים

בעידן של היום הבנייה המודרנית כבר כוללת בתוכה את ההכנה למערכת קולנוע עם צליל היקפי מסביב לחלל שבו הסלון מתוכנן. דבר זה אומר כי השלב הבא הוא רק להחליט לגבי סוג המערכת שאותה רוצים לרכוש, כשיש את האופציה של רמקולים "רגילים", רמקולים מסוג סאונד בר ורמקולים שקועים שעבורם כבר מבצעים השקעה יותר גדולה מבחינה של עלות והתקנה, אך בתמורה מקבלים לא רק מערכת קולנוע ביתית איכותית אלא גם כזו שנראית נפלא ועם המראה האסתטי שלה תעלה את הערך של כל דירה שתוצע לאחר מכן עם המפרט הזה למכירה.

סוגי רמקולים שקועים

הרמקולים השקועים מתחלקים ראשית כל לשתי קבוצות, רמקולים קונבנציונאליים ורמקולים טרימלס שהם חסרי מסגרת. הסוג הראשון הוא הסוג הישן והמוכר שבו יש מסגרת רחבה וגריל שנכנס אל השקע הייעודי עבור הרמקול במיקום הנדרש. בדגמים הללו יש כאלה מתקדמים יותר, שבהם ניתן לבצע כיוונון של הרמקולים על מנת להשיג את הצליל לכדי ביצועי סאונד טובים יותר מן השאר. ברמקולים מו הקבוצה השנייה מדובר כבר בדגמים הכי מודרניים מבחינה של עיצוב, כאשר המטרה היא ליצור מראה שהוא אחיד עם הקיר, ללא שום בליטה בכלל. דגמים מן הסוג הזה עדיפים על כל מי שאוהב מראה אסתטי ביותר, ויוקרתי, וגם כאן ישנם דגמים שונים שבהם רמת השמע איכותית ככל שמדובר במותג יותר נחשב.

רמקולים לקולנוע ביתי משובח

אם כן, אלו סוגים של רמקולים עבור תכנון של מערכת קולנוע ביתית יעשו את הפעולה של צליל היקפי נפלא ללא עיוותים? קודם כל צריכים להחליט לגבי רמת ההשקעה שאותה רוצים לבצע, עם הכנה של קיר גבס או התקנה של רמקול קונבנציונלי, ולאחר מכן יש להבין את הגודל של חלל הסלון, כי בהתאם לכך ההספק של הרמקולים והמיקום שלהם יכול להשתנות גם.

גם רמקול מסוג סאב וופר יכול להיות שקוע אל הקיר בצורה יפה, ודבק זה יוצר מראה מעוצב ולא מגושם כפי שרמקול גדול מידות יוצר במקום שבו הוא מונח. גם הגריל עצמו יכול להגיע בגוון של שחור או לבן, כך שכל אחד יכול להחליט לגבי התכונה הזו מלבד התכונה החשובה של פיזור הסאונד בצורה טובה.

אהבתן את הכתבה? שתפו ברשתות החברתיות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on print

כתבות נוספות

שאולי יעניינו אתכן